Proč Barker?

Výroba pravé anglické obuvi je naší vášní již více než 130 let. Aby byl každý pár výjimečný, pečlivě vybíráme nejkvalitnější kůže a ručně z nich tvarujeme svršky bot. Držíme se tradičních obuvnických postupů, kterým se pouhá strojová výroba nemůže nikdy vyrovnat. Jsme hrdí na generace Barkerů před námi, kteří sušili, ručně dobarvovali a zdobili boty stejně jako my.

Začal r. 1880 v Northamptonshire, v anglickém centru obuvnického průmyslu, kde šil boty švec a zakladatel značky, Arthur Barker. S mimořádnou zručností a inovátorským přístupem nestačil uspokojit poptávku, a tak založil továrnu, v níž zaměstnal šikovné řemeslníky z okolí a své tři syny.

Obuvnické nadání se v rodinné firmě předávalo z generace na generaci i během válečných let. Třetí generace Barkerů, plná světově uznávaných designerů bot, se zapříčinila o nárůst prosperity a expanzi. Svět kolem našich obuvníků se sice neustále měnil, ale dokonalost si zachovala stejnou adresu.

Víme, že krásné boty, které kopírují Vaši nohu i osobnost, nemáte to srdce jen tak vyhodit. Proto Barker používá u většiny bot rámovou metodu, která ševci umožňuje botu v továrně kdykoli rozešít a opravit.

(Zdroj: © BARKER SHOES CZ )

 

 

Recenze
Přidat recenzi
jméno
E-mail
Zadejte kód z obrázku: