Maskáčový vzor je stále v módě

A kde se vlastně vzaly maskáče? První skutečné „maskáče“ se začaly hromadně vyrábět v roce 1929 v Itálii, pak to od nich odkoukali v roce 1931 Němci. V roce 1937 první maskáče začali používat Rusové, kteří též o rok později zavedli bílé "maskáče". Hodně dlouho to trvalo Britům, až do roku 1942. US Corps of Engineers zavedla maskáče od roku 1940, ale hromadně se maskáče rozšířili až díky MacArthurovu požadavku na 150.000 maskáčů do džungle.

A jaké jsou správné maskáče?

Po druhé světové válce používala americká armáda dlouhou dobu pouze bavlněné maskáče. Ve Vietnamu byly modifikovány na tropickou verzi a na nepárající variantu Rip-Stop. Objevují se maskáče Tiger Stripe (tygří pruhy), BDU Woodland, BDU 6Desert známé jako „Chocolate chip“, BDU 3Desert. Poměrně nový maskovací vzor je MARPAT a CADPAT CADPAT se vyskytuje ve dvou variantách: Temperate Woodland (TW)-zalesněná krajina a Arid Regions (AR)- suché oblasti. MARPAT se vyskytuje ve variantách: Forest (les), Desert (poušť) a Urban (město).

Nejnovějším maskovacím vzorem je ACU (Army Combat Uniform). Ale pro vás, jestliže nejste vojáci, je výběr maskáčového vzoru jen a jen na vás. Nejdůležitější totiž je, aby vám to slušelo a cítili jste se dobře. A nezapomeňte sladit maskáčové vzory s ostáními kousky oblečení. Velmi sexy je například maskáčová sukně s čelenkou nebo boty s tričkem. Nebojte se kombinovat, vše je dovoleno.

Hodně tímto módním prvkem se nechali inspirovat u značky stylového pánského oblečení Antony Morato. Letošní podzimní/zimní kolekce Antony Morato nabízí několik variant maskáčového potisku. V kolekci se objevily maskáčové vzory na svetrech a košilích.

 

Recenze
Přidat recenzi
jméno
E-mail
Zadejte kód z obrázku: